Чемпіони про підготовку до IMCF 2019

Почесне право приймати у себе Чемпіонат світу з середньовічного бою IMCF отримала Україна, а це доводить, що авторитет нашої держави визнаний усім світовим спортивним товариством.
Варто сказати, що за можливість проводити наймасштабніші міжнародні спортивні заходи країни змагаються не просто так. Спортивні події мають величезний вплив не тільки на економіку, а й на політичну та соціальну сфери.

Збірна України з середньовічного бою IMCF
Національна збірна України зі середньовічного бою

Тож, такий значний Чемпіонат світу IMCF, що відбуватиметься у Князівстві “Київська Русь”, неодмінно сприятиме укріпленню міжнародного іміджу країни та збільшить туристичний потік.
Не зважаючи на те, що до найсерйозніших поєдинків залишилось трохи більше, ніж півроку, наші бійці з нетерпінням чекають спортивної зустрічі з іноземними супротивниками і завзято тренуються. Ми поспілкувались із кращими з кращих, із тими бійцями, які одержали перемогу в складних відбіркових етапах і представлятимуть країну на світовому рівні.

Котенко Валерій
Валерій Котенко


«Вибір України в якості місця проведення чемпіонату – чудова нагода познайомити світ лицарства з нашою країною: не так багато турнірів приймають іноземців. Тому ми чекаємо цієї події і відповідно готуємося до неї. Вже зараз, з завершенням основного сезону змагань тренування стають більш насиченими на вправи на витривалість та командну взаємодію. Результати цього можна було бачити на відбіркових етапах – чи не вперше групові бої були непередбачуваними, а склади команд – рівноцінними. Сама ідея серії відбіркових боїв дає змогу більш об’єктивно оцінити навички спортсменів. Можна було побачити, як вміють про себе заявляти молоді та мотивовані команди – і вони ще покажуть себе на чемпіонаті, запевняю.» – ділиться своїми думками багатократний чемпіон світу Валерій Котенко.

Взагалі, розмовляючи про чемпіонів, не варто забувати і про дівчат, яких, до речі, у такому важкому спорті з кожним роком все більше. Надія Лупенко розповіла, що змагання – це завжди велика відповідальність, по-секрету зізналась, що іноді має страх підвести команду, та повідомила про особливості підготовки українських дівчат:

«Тренування трохи змінились ще на етапах підготовки до відбіркових змагань. Зараз для дівчат з’явилась нагода ще більше займатись борцівськими прийомами, які дуже необіхдні під час масових номінацій та проф-турнірів. Також збільшилась кількість тренувань масових боїв. А тренування на витривалість у нас завжди були не легкі. 

Надія Лупенко
Надія Лупенко

На останніх відбіркових змаганнях було багато дівчат. І це мене дуже радувало! Особисто я щиро вдячна дівчатам, що вони є у цьому спорті і, що приїхали позмагатись. У масовій номінації 3х3 було представлено три команди дівчат; у турнірі “щит-меч” десять дівчат; у “довгому мечі” одинадцять; а у “алебарді” семеро. І це неймовірно круто!»

А ось наш наступний боєць Василь Назаров – не тільки багатократний призер, який минулого року зміг відібрати «золото» у багаторазового чемпіона світу Мартина Вашкелиса, а ще й тренер Житомирського відділення клубу «Айна Бера». Василь вважає, що окрім декотрих змін у процесі тренування, особливої підготовки потребує і екіпірування бійця.

Василь Назаров IMCF
Василь Назаров (зліва) та Сергій Мазур


«Провівши певний аналіз чемпіонату IMCF в Шотландії я зробив висновок, що потрібно в першу чергу змінити спорядження, тому що нас на Україні більше розвинений універсальний характер обладунків, який в певній мірі підходив би для будь-якої номінації. (прим. автора – кожна номінація має свої особливості, і якщо для масових номінацій вирішальним фактором є міцність та захищеність обладунку, одиночні турнірні номінації мають додаткову вимогу до – мінімальна вага лат для забезпечення швидкості переміщення та максимальна маневреність).
Щодо процесу тренувань: оскільки фехтування є основою середньовічного бою, основний напрям – це практика фехтування, а потім вже повноконтактних боїв. Після чемпіонату я зрозумів, що потрібно збільшувати арсенал та практикуватись з сильнішими суперниками, над чим я зараз і працюю.

Чемпіонат Світу будепроходити на нашій землі. А це потребує в першу чергу відповідальності тамотивує працювати на 100 відсотків, щоб з гідністю представити нашу збірну і,як кажуть, тримати планку чемпіона.»


Автор: Катерина Умярова